seo dersleri

Profesyonel Yeniden Yazım

Türkçe ve İngilizce dillerinde sunmuş olduğumuz yeniden yazım hizmeti kapsamında; daha önceden yazılmış bir metnin ileri seviye dil yazım teknikleri kullanılarak aynı anlama gelecek şekilde baştan sona yeniden yazılması amaçlanır. Daha önce yayımlanan ya da yayımlanma imkanı bulamayan yazılarınız özü korunarak yeniden yazım hizmeti ile tekrardan yayımlanmaya hazır hale getirilir.

Yeniden yazım hizmeti sayesinde haberler, internet sitesi içerikleri, tezler, akademik yayınlar, blog yazıları, sözleşmeler, yazışmalar, reklam metinleri gibi birçok farklı niteliğe sahipler metinler yeniden kullanılabilir duruma getirilebilir.

Yeniden Yazım İle SEO Arasındaki İlişki

Web sitelerinin arama motorları sonuç sayfalarındaki sıralamasının yükseltilmesi için yapılan çalışmaların bütünü SEO çalışmaları olarak adlandırılır. SEO oldukça kapsamlı ve farklı çalışmaların bir bütünüdür. SEO’da başarılı sonuçlar elde edebilmek için içeriklerin özgün olması gerekmektedir. Web sitelerinde ya da bloglarda yayımlanan içerikler yeniden yayımlanırsa SEO başarıları da engellenmiş olur.

yeniden yazım hizmeti

Türkçe ve İngilizce yeniden yazım hizmeti ile daha önce hazırlanan veya yayımlanan makaleler yeniden düzenlenir. Böylece intihal nedeniyle sitelerin ceza alması gibi bir durum söz konusu olmaz. Çok beğendiğiniz ve kendi sitenizde de yayımlamak istediğiniz bir yazıyı olduğu gibi sitenize kopyalayıp yapıştırırsanız arama motoru algoritmalarının azizliğine uğrayıp ceza alabilirsiniz.

Yeniden yazım hizmetleri sunulduğunda asıl metin detaylı bir şekilde okunmalı ve anlam bütünlüğü korunacak şekilde farklı cümlelerle ve farklı bir üslupla yeniden yazılmalıdır. Paragrafların anlam bütünlüğü korunmalı ancak yeni yazılan metin ile ilk metin arasında birebir benzerlik olması engellenmelidir. Yeniden yazım hizmeti sonrası oluşan metin yüzde yüz özgün olmalıdır. En ufak bir intihal olursa bu hizmetin başarılı olduğundan söz edilmesi mümkün olmayacaktır.

Kaynak metinde anlatılmak istenen konu, düşünce ya da verilen mesaj yeni metinde bulunmalıdır. Fakat konunun geliştirilmesi şartı da yerine getirilmelidir. Yeni bilgi eklenmeden, içerik yazarının edebi dokunuşları olmadan yeniden yazılan metin istenen kaliteye ulaşmayabilir. Orijinal fikir korunsa da yeni eklentiler yapılmalı ve ortaya yeni çıkan metin güncel gelişmelerle desteklenmelidir.

Adım Adım Yeniden Yazım

Özgünlüğü garanti altına almak için yeniden yazım hizmeti farklı aşamalara ayrılır. Cümle bazlı ilerlemek bazı çevreler tarafından yeterli görünse de profesyonellerin verdiği hizmet çok daha kapsamlıdır. Kaynak metnin konusuna göre yeniden yazım için takip edilecek adımlar farklılaşsa da genel olarak izlenen adımları şu şekilde özetleyebiliriz;

  • Kaynak metin incelenir, analiz edilir ve okunur: Yeniden yazım hizmetinde ilk ve en önemli aşama kaynak metnin analizinin yapılmasıdır. Olay örgüsü, kullanılan kelimeler, metnin ana fikri, verilen mesajlar, vurgulanan konular teker teker belirlenir. Bu aşamada hizmeti verecek profesyonel, metni tam anlamıyla özümser ve yeni makalede yapılması gerekenleri belirler.
  • Kaynak metnin konusu ile ilgili araştırma yapılır: Yeniden yazım yapılmadan önce kaynak metin ile ilgili alınan notların geliştirilmesi için araştırma yapılır. Bahsedilen konularla ilgili yeni gelişmelerin olup olmadığı araştırılırken yazacak kişinin konu ile ilgili bilgi edinmesi de kolaylaşır.
  • Yazım aşamasına geçilir: Metnin konusu özümsendikten ve olay örgüsünü geliştirecek yeni bilgilere ulaşıldıktan sonra metnin yeniden yazım aşamasına geçilebilir. Kurulan tüm cümleler benzersiz ve özgün olur. Ortaya çıkan metin diğer metini andırır ancak kesinlikle ortak cümleler barındırmaz.
  • Kontrol edilir: Oluşturulan yeni metninde anlatım bozuklukları, yazım ve imla hataları olup olmadığı kontrol edilir ve şayet bu hatalardan herhangi biri varsa düzeltilir.

Yeniden Yazım Hizmetinde de Öncüyüz

Ingilizceturkce.gen.tr profesyonelliğinde Türkçe ve İngilizce dillerinde yeniden yazım hizmeti alabilirsiniz. Metinlerinizi özgünleştiren, geliştiren ve apayrı bir kurguyla size sunan profesyonellerimize haftanın 7 günü ulaşabilir, fiyat ve teslimat tarihi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır ve bilgileriniz 3. kişilerle paylaşılmayacaktır. * Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur. *

Profesyonel Yeniden Yazım | İngilizceTurkce.Gen.Tr