seo dersleri

Web Sitesi Çevirisi Yaptırmak İçin 7 Sebep

Web sitesi tercümesi hizmeti alarak aynı anda birçok farklı dilde web sitenizin müşterilerinizi karşılamasını ister misiniz?

Eğer bu konu üzerinde daha önce düşünmediyseniz bir an önce harekete geçmelisiniz. Global pazara internet üzerinden kolaylıkla erişebileceğiniz ve dünyanın her yerinden potansiyel müşterileri çekebileceğiniz gerçeğinden yola çıkmalı; web sitesi çevirisi yaptırarak çetin rekabet koşullarında ön plana çıkmalısınız.

profesyonel çeviri (tercüme)Neden web sitenizi farklı dillere çevirmeniz gerektiği ile ilgili detaylara geçmeden önce önemli bir bilgi aktarmak istiyoruz. Hem ülkemizdeki hedef kitlenizi hem de yurt dışındaki potansiyel müşterilerinizi çekmek istiyorsanız web sitenizi yalnızca Türkçe İngilizce çeviri yaptırarak kullanmamanızı öneriyoruz.

Ülkemizin kozmopolit yapısını göz önünde bulundurmalı, en çok ticari faaliyetimizin bulunduğu ülkeleri düşünmeli ve aynı zamanda hedef ülkelerinizi de hesaba katmalısınız. İnternet sitenizde ne kadar doğru ifadeler kullanmış olursanız olun, ürünleriniz ya da hizmetleriniz ne kadar kaliteli olursa olsun eğer kendinizi farklı dillerde ifade edemezseniz satışlarınızın artmasını bekleyemezsiniz.

1. Web Site Çevirisi Yaptırarak Yurt Dışı Firmaların İlgisini Çekebilirsiniz

Firmanız yurt dışındaki firmalarla ticaret yapıyorsa ya da firmanızı yabancı ortaklı bir firma haline getirmek istiyorsanız ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili en detaylı bilgileri sunmanız gerekir.

Web site tercümesi hizmeti alarak amaçlarınıza çok daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Aksi halde potansiyel iş ortaklarınızın sizi bulmaları da, bulsalar bile sizi anlamaları da mümkün olmayacaktır.

2. Web Site Tercümesi Yaptırarak Firmanızı Büyütebilirsiniz

Firmanızı büyütmek istiyorsanız gelirinizi arttırmanız ve dolayısıyla satışlarınızı çoğaltmanız gerekir. Firmanızın satışları yerel pazarda belli bir doygunluğa ulaştıysa hedefiniz yurt dışı pazarlar olmalıdır. Bu hedefinize erişmek için de web site çevirisi hizmetleri almaktan daha pratik bir yolunuz olmayacaktır.

3. Web Site Çevirisi ile Rakiplerinizden Sıyrılabilirsiniz

Rakipleriniz web site çevirisi yaptırsalar da yaptırmasalar da sizin web sitenizi farklı dillere çevirmeniz size avantaj sağlar. Rakipleriniz vizyon sahibiyse web sitesi çevirisi yaptırmışlardır; bu durumda geri kalmamak için hızlı davranmalısınız. Eğer rakiplerinizin web site tercümesi ile ilgili bir girişimi yoksa bu sefer de fark yaratmak adına adım atmalısınız.

4. Web Site Tercümesi ile Markanızı Güçlendirebilirsiniz

İlk izlenim her konuda önemlidir. Özellikle bu izlenim şirketiniz ve markanızla ilgiliyse çok daha kritiktir. Sitenizi ziyaret eden kişiler sitenizde ne bulduklarına ve bulduklarından ne kadar memnun kaldıklarına göre sizi yargılarlar. Bundan kaçınız yoktur! Anlamadıkları bir dille karşılaştıklarında ise sitenizi yargılamaya bile gerek duymazlar!

5. Web Site Çevirisi Seçenek Değil Zorunluluktur

Hedef kitlenize erişmek ve prestijli bir marka haline gelmek istiyorsanız web site çevirisi yaptırmak bir seçim değildir; aksine zorunluluktur. Dijital pazarlama stratejilerinin kesişim noktasında web sitesi vardır, bu nedenle önemi kesinlikle küçümsenmemelidir.

6. Web Site Tercümesi ile Ürünlerinizin Bilinirliğini Arttırabilirsiniz

Ürünlerinize güveniyorsanız ve imkanınız olsa ürünlerinizin dünyayı kasıp kavuracak denli kaliteli olduğunu düşünüyorsanız web site çevirisi hizmeti alarak hayallerinize erişebilirsiniz.

Henüz yeterince şirket web sitesi tercümesi hizmeti almadığı için bir an önce adım atarsanız rakiplerinizden öne geçerek yurt dışı firmalar tarafından daha kolay fark edebilirsiniz. Unutmayın ne kadar çok dilde kendinizi tanıtırsanız, o kadar fazla satış yapma şansı yakalarsınız! 

7. Web Site Tercümesi Online Kanallardan Yapılamaz

Aslında yapılır, otomatik çevirme programlarıyla web sitenizdeki içerikleri tüm dillere çevirebilirsiniz. Ama oluşan cümleler anlamsız olur, üstelik ürünlerinizle ilgili detaylı bilgiler çok farklı şekilde çevrilebilir. Bu çevirileri kullanmak prestijinize zarar verebilir.

Web sitenizin çevirilerini yalnızca profesyonel çeviri hizmeti veren kişi ya da kurumlara yaptırmalısınız. Böylece yerelleştirme hizmetinden yararlanarak ülke halkları arasındaki kültürel farklılıklara duyarlı içeriklerle ticari faaliyetleriniz adına olumlu geri dönüşler alabilirsiniz.

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır ve bilgileriniz 3. kişilerle paylaşılmayacaktır. * Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur. *

Web Sitesi Çevirisi Yaptırmak İçin 7 Sebep | İngilizceTurkce.Gen.Tr