seo dersleri

Vizesiz Ülkeler – Vizesiz Gidilebilen Ülkeler 2018

Elbette öncelikle yaşadığımız toprakları tanımalı ve saklı güzelliklerimizi keşfetmeliyiz. İmkânımız nispetinde Türkiye’yi karış karış gezmeli ve her anından keyif almalıyız. Ancak keşfedilecek birçok güzelliğin farklı ülkelerde olabileceğini ve yepyeni kültürlerle kucaklaşmanın düşündüğümüzden çok daha kolay olduğunu yadsımamalıyız.

Belki romantik, belki heyecanlı bir tatil planı kurgulayacaksanız, yurt dışı destinasyonların da alternatifleriniz arasında yer aldığını unutmamalısınız. Üstelik vizelerin yetişme derdi de yok! Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasından tercihinizi yapın ve sadece pasaportunuzla özgürlüğe adım atın.

Siz de yaz aylarını geri bırakmış olmayı tatile ara verme nedeni olarak kabul edemeyenlerdenseniz bu yazımız tam size göre! Dört bir köşesi cennet vatanımızın biraz dışına çıkmak ve yeni kültürleri kucaklamak istiyorsanız Türkiye’den vize istemeyen ülkeler hakkında hazırladığımız bu yazımız size ilham verebilir.

Vizesiz Ülkeler 2018

Yurt dışına tatile çıkmak istediğinizde aşmanız gereken birçok bürokratik engel bulunur. Öncelikle pasaport almanız lazımdır; ki inanın bu yapmanız gereken en kolay işlemdir. Pasaport aldıktan sonra çok daha zorlu bir süreç bekler sizi; vize almak.

Aylar öncesinden yaptığınız vize başvuruları gergin bir bekleyişi de beraberinde getirir. “Tatil yapmak bu kadar zor olmamalı!” dediğiniz anları mutlaka yaşamışsınızdır. Tam da bu noktada vizesiz gidilen ülkeler imdadınıza yetişir. Yurt dışı tatillerini zahmetsiz kılan vizesiz ülkeler ani tatil planlarının en gözde lokasyonları arasında yer alır.

İşte pasaportunuzla ve sadece bir uçak bileti alarak adım atabileceğiniz vizesiz ülkeler listesi…

Türk Vatandaşlarından Vize İstemeyen Ülkeler 

Türk vatandaşlarının vizesiz gidilebilen ülkeler seçenekleri giderek çoğalıyor. Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika kıtasında yer alan bu seçenekler hem cazip hem de eğlenceli tatil imkanları sunmaya devam ediyor.

Vizesiz Avrupa Ülkeleri

Henüz Avrupa Birliği’ne girip serbest dolaşım hakkına sahip olamasak da Avrupa’nın en mistik ülkelerine vizesiz girebilme imkânımız bulunuyor. Arnavutluk, Bosna-Hersek, Karadağ, Kosova, Makedonya, Sırbistan, Ukrayna, Moldova, Belarus ve KKTC vize istemeyen ülkeler arasında yer alıyor.

Balkanlar ve Doğu Avrupa ülkeleri ağırlıklı bu seçeneklerden görmek istediğiniz ülkeleri belirleyerek eğlenceli ve bir o kadar da unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. Tarihi eserlerini koruyan, sokaklarında tarihi izler taşıyan ve zamanında Osmanlı İmparatorluğu’nun himayesinde bulunan bu topraklara vize derdi olmadan ayak basabilirsiniz.

Vizesiz Afrika Ülkeleri

Alternatif bir tatil arayışı içerisindeyseniz ve Afrika savanlarının vahşi doğasına tanıklık etmek istiyorsanız Afrika’da bulunan Fas, Gambiya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Madagaskar, Mauritius, Senegal, Şeyseller, Tanzanya ve Tunus ülkelerinde tatil yapabilirsiniz.

Farklı kültürleri yaşamak, farklı yaşam tarzlarını yakından görmek istiyorsanız Afrika kıtası sizin için en doğru tercih olabilir. 

Vizesiz Asya Ülkeleri

Son yıllarda Asya ülkeleri tatilcilerin en çok tercih ettiği destinasyonlar arasında bulunuyor. Farklı inançları, yaşam tarzları, gelenekleri, baharatlı yemekleri ve gezilmesi gereken tarihi mekanlarıyla Asya ülkeleri Türk vatandaşlarının da yoğun ilgisini çekiyor.

Filipinler, Azerbaycan, Güney Kore, Gürcistan, Hong Kong, Japonya, Kazakistan, Kırgızistan, Lübnan, Malezya, İran, Moğolistan, Singapur, Tayland ve Ürdün vize istemeyen ülkeler arasında yer alıyor.

Vizesiz Amerika Ülkeleri

Amerika kıtasına doğru bir yolculuk planlıyorsanız ancak vize süreçlerine takılmak istemiyorsanız çaresiz değilsiniz; Amerika kıtasının en mistik, en otantik, en hareketli ve en kozmopolit ülkelerine sadece pasaportunuzla girebilirsiniz.

Kolombiya, Kosta Rika, Arjantin, Bahamalar, Belize, Bolivya, Brezilya, Ekvator, El Salvador, Guatemala, Haiti, Honduras, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Şili, Uruguay ve Venezuela Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler arasında yer alıyor.

Vizesiz Ülkeler – Vizesiz Gidilebilen Ülkeler 2018
5 Kullanıcılar (1 Oy)
Değerlendirme

(1 Oy)

Değerlendirmede bulunun.

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır ve bilgileriniz 3. kişilerle paylaşılmayacaktır. * Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur. *

Vizesiz Ülkeler – Vizesiz Gidilebilen Ülkeler 2018 | IngilizceTurkce.Gen.Tr