seo dersleri

Profesyonel Teknik Çeviri

Günümüzde dünya hızlı bir değişim içerisinde yer alıyor. Yüzyıllardır devam eden teknolojik gelişmelerin birleşimi değişime hız katıyor ve bu anlamda bilgi akışının sorunsuz ilerlemesi kalkınmayı da beraberinde getiriyor.

Teknik ya da mühendislik ile ilgili konularda farklı ülkelerde yapılan çalışmalar, yeni ortaya çıkarılan teknik ürünler, cihazlar; bu cihazların ve makinelerin kullanım kılavuzlarının, broşürlerinin, teknik yazışmaların, ürünlerin teknik özelliklerinin yer aldığı katalogların kaynak dilden hedef dile aktarılması “teknik çeviri” alanına giriyor.

Teknik çevirilerin önemi de burada başlıyor. Kaynak dilden hedef dile çevrilen her bir metin gelecekte meydana gelecek yeniliklerin temelini oluşturuyor. Bu nedenle teknik çeviri yapılırken hata oluşması kabul edilemiyor. Tüketicilerin güvenliğinin sağlanması, üretim süreçlerinin verimliliğin arması, maddi zararların ortadan kaldırılması adına teknik çeviri çalışmalarının tam anlamıyla doğru olması büyük önem taşıyor.

profesyonel çeviri (tercüme)Ingilizceturkce.gen.tr olarak teknik çeviri hizmetimizle de kaliteli, hızlı ve sorunsuz işler ortaya koyuyoruz. Artan teknik çeviri gereksinimini konusunda uzmanlığını ispatlamış, teknik alanda kullanılan terminolojiye hakim profesyonellerle çalışıyoruz.

Profesyonel çeviri hizmet verdiğimiz alanlar oldukça geniş; deniz taşımacılığı belgelerinden, iletişim cihazları çevirilerine; yazılım açıklamalarından elektronik aletlerin kullanım kılavuzlarına dek tüm metinlerin çevirisini gerçekleştiriyoruz.

Endüstri alanında, lojistik metinlerinde, mühendislik alanı ile ilgili gereksinimlerde, otomotiv sektöründe kullanılan kataloglarda, inşaat sektörü için yapılacak tanıtımlarda teknik çeviri hizmetimize güvenle başvurabilirsiniz.

Profesyonel teknik çeviri hizmetimizden yararlanarak yepyeni iş fırsatları yaratabilir, yeni iş ortaklıkları kurabilir; ürün içeriklerini net bir şekilde öğrenebilir; makine kullanım deneyiminizi iyileştirebilir; uluslararası ticarette kullanılan belgeleri hatasız bir şekilde hedef dile çevirerek iş ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. Hangi teknik alanda ihtiyacınız olursa olsun teknik çeviri uzmanlığımızdan yararlanabilirsiniz.

Teknik Çeviri Hizmeti Kusursuz Olmalı

Teknik çeviri yapılacak belgelerin kapsamı göz önünde bulundurulduğunda bu çevirilerde kesinlikle hata yapılmaması gerektiği sonucuna varabiliriz. Kaynak dilde yazılan metinlerin en doğru şekilde aktarılması çevirinin başarısını doğrudan etkiler. Çevirmenin kişisel yorumlarından bağımsızlaşması; hedef ve kaynak dilin yapısına tamamıyla hakim olması gerekir.

Özel bir uzmanlık gerektiren teknik çevirilerde; bilgiler mümkün olduğunca yalın ve kesin bir şekilde aktarılmalıdır. Kaynak metinde kullanılan kelimelerin çevirisi birebir yapılmalı ve hatta eş anlamlı kelimelerin kullanımından kaçınılmalıdır. Kaynak metinde anlam bulanıklığına yol açan cümleler varsa; anlam netleştirilmeli ancak bu esnada çevirmenin cümleleri maddeler halinde sıralayarak anlam belirsizliğini ortadan kaldırması gerekmektedir.

Teknik tercüme yapan profesyoneller bu süreçte çevirisi yapılacak metni analiz etmelidir. İçerisinde anlatılan konu, anlatım şekli, metinde tabloların yer alıp almadığı gibi çevirinin niteliğini etkileyebilecek unsurlar dikkatle gözden geçirilmelidir.

Birbiri ardına devam eden uzun cümlelerin varlığı teknik çeviri yapılan belgelerin kalitesini düşürür; bu nedenle çevirmenin konuya hakimiyeti devreye girer ve gerekirse cümleleri anlamlı şekilde sıralaması beklenir.

Teknik Çeviri Özenle ve Dikkatle Gerçekleştirilmeli

profesyonel çeviri (tercüme)Ingilizceturkce.gen.tr olarak birlikte çalıştığımız profesyonellerimize teknik çeviri ataması yaparken, onların uzmanlıklarını, deneyimlerini ve dillere olan hakimiyetlerini göz önünde bulundururuz. Çevirisi yapılacak metnin özelliklerinden yola çıkarak en doğru eşleşmeyi gerçekleştiririz.

Teknik çeviri sırasında yerelleştirme de gerçekleştirerek kültürler arası uyuşmazlıkların minimum düzeye indirilmesine olanak sağlarız. Kesintisiz hizmet anlayışımızın bir parçası olarak sizden gelen talepleri 7 gün 24 saat boyunca toplayabiliriz. Acil bir teknik çeviri ihtiyacınız olduğunda günün her saati bize eposta yoluyla ulaşabilirsiniz. Uzman kadromuzla çalışmaları eksiksiz tamamlayıp hızlı bir şekilde hedef metninizi teslim ederiz.

Teslim sürecinde çevirinin farklı kişilerin kontrolünden geçerek denetlendiğini, farklı birimler arasındaki uzlaşmadan sonra son haline getirildiğini de hatırlatmak istiyoruz. Hataları ortadan kaldırmak ve teknik çeviri çalışmasını kusursuzlaştırmak adına tüm kontrol süreçlerini uyguluyoruz.

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır ve bilgileriniz 3. kişilerle paylaşılmayacaktır. * Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur. *

Profesyonel Teknik Çeviri | İngilizceTurkce.Gen.Tr