seo dersleri

Kredi Kartıyla Bitcoin Nasıl Alınır? Bitcoin Nasıl Satılır?

Bitcoin ortalığı kasıp kavurmaya devam ederken, Bitcoin borsalarında havale yapmak için nakit para toparlayamayanlar için özel bir yazı ile karşınızdayız. Bitcoin düştü, düşecek, yok yok yükseldi derken yatırımcılar çok daha hızlı hareket etme gereksinimi duymaya başladı.

Yatırım piyasasında hızlı hareket etmek kimi zaman sermaye temin edilemediği için zorlaşsa da artık kredi kartı ile Bitcoin alınabiliyor. Kredi kartlarını kullanmaktan zerre çekince duymayan bir toplum olduğumuz için yatırımlarımızı da kredi kartıyla yapabiliyor olmak şüphesiz hareket alanımızı genişletecektir. İşte en çok merak edilen soruya geçiyoruz.

Kredi Kartıyla Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoinleri havale ile alacağınız zaman Türk borsalarında işlem yapma imkanınız var. Fakat kredi kartı ile Bitcoin alımlarında Türk borsaları henüz hizmet vermediği için yurt dışı sitelerini kullanmanız gerekiyor. Yurt dışı siteleri devreye girdiği anda ise yatırımcıların kafası karışıyor.

Hangi sitenin güvenli olduğunun tespit edilmesi, kur karşılaştırmalarının yapılması ve sitelerin detaylı bir şekilde incelenmesi gerektiği gerçeği yatırımcıları vazgeçiriyor. Neyse ki bu sorununuzu azaltacak bir araştırmayı biz sizin için gerçekleştirdik.

Yurt dışı siteleri arasında seçim yapamıyorsanız ve gittikçe artan kurlar karşısında bir an önce adım atmak istiyorsanız; kredi kartıyla Bitcoin alma için işte size en güvenli 3 site…  

BITIT.IOElliden fazla ülkede kullanılan; Bitcoinlerin dakikalar içerisinde kişilere ve kurumlara iletilmesine aracılık eden ve Bitcoini diğer e-ticaret ürünleri kadar kolay satın almayı sağlayan sitede kredi kartı ile Bitcoin alınıp satılabiliyor. Bunun için öncelikle üyelik oluşturmanız gerekiyor. Üyelik oluşturmak için saniyelerinizi ayırmanız yeterli, fazla teferruat yok; dolayısıyla boşa zaman kaybı gibi bir endişeniz olmasın.

Hesabınız kısa sürede onaylansın istiyorsanız sisteme kimlik belgenizi göndermeniz gerekecektir. Alternatif olarak ehliyetinizi ve elbette selfie resimlerinizi yollayabilirsiniz. Siteye kaydınızın onaylanması için istenen evrakları gönderdikten sonra birkaç saat içerisinde hesabınız onaylanacaktır. Bilmeniz gereken bu siteye üye olduktan sonra işlem yağabileceğiniz haftalık limitin tanınacak olmasıdır.

İlk üyeliğinizle birlikte haftalık 700 Euro’luk bir limitiniz olur; fakat siteden alım yapmaya devam ettiğiniz ve kredi kartınızla birlikte bir selfi çekip gönderdiğiniz takdirde limitiniz yükselir.

Ayrıca hesabınızı oluşturduktan sonra sizin referansınızla siteye kaydolup en az 25 € tutarında Bitcoin alımı yapan tanıdıklarınız olursa 100 puan hanenize yazılır. 100 puan 1 € değerine sahip ve biriken bu ödülleri Bitcoin alımında kullanabiliyorsunuz. Çevreniz genişse ve Bitcoin yatırımı yapmak için fırsat kolluyorsanız bu site tüm taraflara kazanç sağlayacak bir imkân da yaratıyor.

CEX.IOKredi kartı ile Bitcoin yanı sıra Ethereum da satın alabilirsiniz. Bu sitenin üyelik koşulları ilk sırada belirttiğimiz siteye göre biraz daha teferruatlıdır ve kurları genellikle daha yüksektir.

Hesabınızın onaylanabilmesi için önlü arkalı kimlik belgeniz, kimlik belgenizin ön yüzüyle bir arada çekilmiş selfieniz ve adresinizin teyidi için adınıza düzenlenmiş fatura tarzı bir belge göndermeniz gerekir.

Onay sürecinde kredi kartı bilgilerinizi girerken bir selfie de kredi kartınızla çekmelisiniz. Her şeyi eksiksiz yaptığınız takdirde kredi kartıyla Bitcoin alma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu sitede üyelik başlangıcında günlük 3000 USD tutarında işlem yapabilirsiniz, aylık limitinizin 30.000 USD olacağını da hatırlatmak istiyoruz. 

Ayrıca ödüllendirme sistemi bulunuyor. Bunun için kişisel referans linkinizi webden paylaşmanız, kullanıcıları davet etmeniz gerekiyor. Sizin linkinizle siteye gelen ve işlem yapan kullanıcıların borsa payının %30’u oranında ödül kazanabiliyorsunuz.

Güncelleme (14.01.2018): Yukarıdaki her iki site artık İş Bankası ve Garanti başta olmak üzere pek çok kredi kartlarına onay vermiyor. 

Alternatif olarak aşağıdaki siteyi güvenle kullanabilirsiniz ki bu sitenin coin ve komisyon oranları yukarıdaki 2 siteden daha uygundur.

DSX.UK : Bu site üzerinde Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold alabilmeniz mümkündür. Üstelik kurları oldukça makul seviyede. Ayrıca verdiğimiz link referanslı link olduğundan 1 ay boyunca alım satımlarda %50 indirim hakkı kazanırsınız.

Bu site aynı zamanda borsa olduğu için kredi kartıyla direkt alım yapılamıyor. Bunun için Epayments.com sitesine kaydolmanız ve kredi kartı bilgilerinizi tanımlamış olmanız gerekiyor. Sonrasında EPayments sitesinden DSx’e ücretsiz olarak USD transfer edebilir ve sonrasında DSX sitesinde yer alan bakiyeniz üzerinden Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold alabilirsiniz. Yıllık limitiniz 360.000$ olacaktır ki çoğu kişi için fazlasıyla yeterli bir limittir. Değilse de farklı bir kişi adına yeni bir hesap daha açarak limiti iki katına çıkartabilirsiniz.

EPayments sitesine kayıt olmak için yapmanız gerekenleri adım adım resimli olarak BURADAN öğrenebilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Satılır?

Bitcoin almak kadar satmak da dikkat isteyen bir süreçtir. Forum siteleri aracılığı ile elinizdeki Bitcoinleri satabilirsiniz. Bu kısma kadar sorun yok. Ancak seçtiğiniz forum sitesine ve Bitcoinleinizi kimlere satmak istediğinize dikkat etmeniz gerekiyor.

Dolandırıcılar sarmışken dört bir yanınızı satış yaptığınız kişinin daha önceki işlemleri ile ilgili yorumları mutlaka okumalısınız. Neticede bulduğunuz platformda satın alma işlemi yapan kullanıcılar muhakkak ki olacaktır, maceraya girmeden hakkında yorum yapılan ve ticaret puanı yüksek olan kişilerle iş ilişkisine girmelisiniz.

Kredi kartıyla Bitcoin alma ve elinizde bulunan Bitcoin’u satma prosedürlerinin önündeki engeller hızla kalkarken; ekonomik konjonktürü yakından takip edenler yatırımlarındaki kârlılığı arttırmayı sürdürüyor. Neden siz de kazananlar arasında olmayasınız?

Kredi Kartıyla Bitcoin Nasıl Alınır? Bitcoin Nasıl Satılır?
5 Kullanıcılar (4 Oy)
Değerlendirme

(4 Oy)

Değerlendirmede bulunun.

Kredi Kartıyla Bitcoin Nasıl Alınır? Bitcoin Nasıl Satılır? | IngilizceTurkce.Gen.Tr