seo dersleri

Kombi Bakımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kombilerini uzun süre yüksek verimlilikle ve güvenli bir şekilde kullanmak isteyen kombi sahiplerinin, yılda en az bir kere kombi bakımı hizmeti alması gerekir. Kombi bakımı hizmetleri ertelenirse; kombilerde maliyetli arızalar oluşabilir, kombiler normalden daha fazla doğalgaz harcayabilir, kombilerin ömrü kısalabilir ve daha da önemlisi kombiler can ve mal kaybına yol açma ihtimali olan tehlikelere neden olabilir.

Kombi bakımı yalnızca konusunda uzman kombi teknisyenlerine yaptırılmalıdır. Kurumsal ve bünyesinde profesyonellere yer veren kombi servisi firmaları hem yüksek müşteri memnuniyeti sağlayacak hem de müşterilerinin güvenli günler geçirmesi için gerekli tüm önlemleri alacaktır.

Kombi bakımı, kombilerin performansını arttıran önemli servis süreçlerinden biridir ve kombi bakımı yapılırken kombiler kapsamlı olarak değerlendirilmelidir.

Kombi Bakımı Sırasında Yapılması Gerekenler

Kombi bakımı hizmetlerine geçmeden önce yapılması gereken ilk kontrol kombilerin su ya da doğalgaz kaçırıp kaçırmadıklarının tespitidir. Kombilerin su ya da doğalgaz kaçırması çalışma sırasında güvenliği riske atabilir; bu nedenle öncelikle kombilerde kaçak sorununun olup olmadığı belirlenmelidir.

Kombi bakımı yapılırken ortam temizliğinin sağlanması ve kombinin iç aksamlarının doğru bir şekilde incelenebilmesi için kirli suyun tahliye edilmesi gerekir. Kirli su tamamen boşaltılınca genleşme tankının basıncı ölçülür. Kombi arızalarının başlıca nedenlerinden biri olan genleşme tankı problemlerinin ortaya çıkmaması adına tank basıncı ideal seviyelere getirilir.

Kombi bakımı sırasında yanma haznesinin temizliğinin kapsamlı bir şekilde yapılması gerekir. Fırça yardımıyla brülör temizlenmeli ve pisliklerden arındırılmalıdır. Kombinin ateşleme mekanizmasında sorun olmadığının kontrolü de ihmal edilmemelidir. Bu esnada üç yollu vananın temizliği tamamlanır, fanlar temizlenip testler yapılır. Doğalgaz tüketimini kontrol altına almak ve kombinin ortaya çıkarabileceği güvenlik risklerini minimize etmek için gaz ayarları kontrol edilir ve son olarak kalorifer filtresi temizlenir.

Kalorifer petek temizliği işlemi kombi bakımı sürecinin bir parçası değildir. Bu nedenle bu hizmeti almak isteyenlerin kombi servislerine taleplerini iletmesi gerekir. Her ne kadar kombi petek temizliği kombi bakımı hizmetinin bir parçası olmasa dahi tamamlayıcısı olduğu unutulmamalıdır.

Kombi bakımı işlemini düzenli olarak yaptıran ancak petek temizliği hizmetini ihmal eden kombi sahipleri, kombilerinden yüksek verim alamazlar. Kalorifer peteklerinin içerisinde pisliklerin birikmemesi ve bu pisliklerin kireçlenerek sıcak su dolaşımını engellememesi adına kombi petek temizliği hizmeti de uzman kombi teknisyenlerinden alınmalıdır.

Kombi Bakımları İhmal Edilirse Ne Olur?

Kombi bakımları ihmal edilirse ya da kombi bakımları sırasında dikkat edilmesi gerekenler görmezden gelinirse kombi kullanıcılarının güvenliği riske girer. Kombiler konfor yükseltmek için tasarlanan cihazlar olsalar da bakımları yapılmadığında arızalar oluşabilir, bu arızalar da ciddi güvenlik risklerine yol açabilir. Bu nedenle kombi bakımları yaptırma konusunda tereddüt yaşayan kişilerin güvenliklerini düşünmeleri ve bir an önce kombi bakımı hizmetleri almaları gerekir.

Kombi bakımları yapılmadığında güvenlik kadar kullanıcılarının konforu da riske girer. Kombiler verimli bir şekilde çalışmaz; ortamı da suyu da verimli bir şekilde ısıtmaz. Kış aylarında verim sağlamayan kombiler fazla doğalgaz harcayarak ay sonu fatura telaşı yaşanmasına neden olur.

Kombi bakımları; kombilerin ömrünü uzattığı için de en önemli kombi servisi hizmetleri arasında yer alır. Kombi bakımları sırasında arıza çıkarması muhtemel kombi parçaları belirlenir; talep doğrultusunda değiştirilerek kombi arıza vermeden sorunlar engellenir.

Siz de kombilerinizden aldığınız verimi yükseltmek, güvenliğinizi garanti altına almak ve yüksek doğalgaz faturalarından kaçınmak istiyorsanız; İstanbul’un 39 ilçesinin tamamında kombi bakımı, kombi tamiri veya kombi petek temizliği gibi kombi servisi hizmetleri veren KomKli ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz!

Siz de kombilerinizden aldığınız verimi yükseltmek, güvenliğinizi garanti altına almak ve yüksek doğalgaz faturalarından kaçınmak istiyorsanız; İstanbul’un 39 ilçesinin tamamında kombi bakımı, kombi tamiri veya kombi petek temizliği gibi kombi servisi hizmetleri veren KomKli ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz! 

Kaynak

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi Bakımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
5 Kullanıcılar (1 Oy)
Değerlendirme

(1 Oy)

Değerlendirmede bulunun.

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır ve bilgileriniz 3. kişilerle paylaşılmayacaktır. * Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur. *

Kombi Bakımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler – IngilizceTurkce.Gen.Tr