seo dersleri

İngilizce Redaksiyon İle Çeviri Arasındaki İlişki

Çeviri yaptırdınız ancak hedef metni okuduğunuzda dil hatalarından ötürü beğenmediniz; uluslararası bir dergi için bir içerik yazdınız, fakat dil sorunundan ötürü geri döndü; üniversite için bir makale yazdınız, fakat imla ve yazım yanlışlarından ötürü içinize sinmediğinden düzeltilmesini istiyorsunuz; tüm bu ve benzeri soru işaretlerinizi ortadan kaldırmak için İngilizce redaksiyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Redaksiyon; yazılmış bir metnin yayıma hazır hale getirilmesi için yapılan çalışmaların bütünü olarak tanımlanabilir. Metindeki yazım yanlışları, imla sorunları, anlatım bozuklukları ortadan kaldırılır böylece metinler sorunsuz hale getirilebilir. Bu açıdan yaklaşıldığında redaksiyon hizmetinin birçok kişi ve kurum tarafından çok önemli olduğunu düşünebilirsiniz.

Redaksiyon hizmeti ile düzenlenen metinlerle profesyonel, özenli, saygılı ve konuya hakim olduğunuz izlenimini yaratmanız kolaylaşır. Böylece firmanızın ya da kişisel imajınızın korunmasına katkıda bulunabilirsiniz. 

İngilizce Redaksiyon Hizmeti Düşündüğünüzden Daha Kapsamlı

Redaksiyon sırasında metnin yazım ve imla kuralları denetlenir: Metinlerin yayıma hazır hale gelebilmesi için en önemli aşamalardan biri metindeki yazım ve imla hatalarının düzeltilmesidir. Metnin yayımlanacağı ana kadar yazı kusursuz olarak düzenlenmediği takdirde yayım sonrasında metinle ilgili olumsuz düşünceler oluşabilir. Yazının kime ait olduğu ve bu kişinin özensizliği hazırlanan metni amacından saptırabilir. Hatalı metinler okuyucuda olumsuz yargıların oluşmasına neden olabilir. Yazan kişi ya da kurumun özensiz ve amatör olarak algılanabilir.

ingilizce redaksiyon hizmeti

Redaksiyon kapsamında anlatım bozuklukları düzeltilir: İmla ya da yazım hatasının olmaması menin kusursuz olması için yeterli değildir. Metinde kurulan cümlelerin sıralamasının doğru olması, anlatım bozukluğunun bulunmaması ve metnin akıcı olması gerekir. Tüm bu unsurlar için de profesyonel redaksiyon hizmetine başvurulmasına ihtiyaç duyulur. Redaksiyon sırasında metindeki cümle yapıları incelenir, anlatım bozukluğu tespit edilirse giderilir ve metin hedef kitlenin ihtiyaçları doğrultusunda incelenir. 

Redaksiyon hizmeti ile hazırlanan metinler geliştirilir:Redaksiyonyapılacak metnin içeriği, yazılış amacı, sunulacağı kitle ve metni hazırlayanın hedefleri belirlendikten sonra redaksiyon sırasında metin geliştirmesi hizmeti de sunulur. Metne akıcılık kazandırmayı, son kontrolü yapmayı, edebi kusurların giderilmesini kapsayan bu hizmetle metin basılmaya uygun hale gelir. 

Redaksiyon hizmetinden her konuda yararlanılabilir: Redaksiyon hizmeti hem birey hem de kurum veya kuruluşlar tarafından talep edilebilir. Romanların, tezlerin, web sitesi içeriklerinin, dergi makalelerinin; kısaca hedef dilde yazılan ya da kaynak dilde yazılıp hedef dile çevrilen tüm metinlerin redaksiyonu yapılabilir.

İngilizce Çeviri ve Redaksiyon Arasındaki İlişki

Profesyonel çeviri hizmetleri verildikten sonra metinlerin yeniden kontrol edilmesi, geliştirilmesi ve olası hataların son kontrolde tespit edilebilmesi için redaksiyon hizmeti sunulmalıdır. Bu hizmeti çevirmenin yapması çok verimli olmayacaktır. Redaksiyon çeviriden bağımsız olarak apayrı bir alan olarak düşünülebilir. Bu nedenle yapılan çevirilerin kalitesini arttırmak, yanlış anlaşılmalarının önüne geçmek ve metni kusursuzlaştırmak için redaksiyon hizmeti önemli bir avantaj elde edilmesini sağlar.

Redaksiyon yapan profesyoneller hedef dile, hedef dilin kültürüne, hedef dilin halk söylemlerine ve hedef dilin dil bilgisi kurallarına hakim olmalıdır. Zaman zaman; metnin kapsamı doğrultusunda edebi dokunuşlar yapabilecek denli dile hakim olmaları da gerekir. 

İngilizce Redaksiyon Hizmetimizle Profesyonelliğinizi Yansıtın

Ingilizceturkce.gent.tr olarak verdiğimiz İngilizce redaksiyon hizmeti ile tüm metinlerinizin redaksiyonlarını hızlı ve kaliteli bir şekilde tamamlıyoruz. Metnin içeriğine hakim olan uzmanlarımızı görevlendirdiğimiz için metinle ilgili yaşanacak sorunları en başından gideriyoruz.

Acil İngilizce redaksiyon talepleriniz olduğu takdirde bizlere hafta içi yanı sıra hafta sonları da /ulaşabilirsiniz. E-posta göndererek hizmetlerimizle ilgili bilgiye 7/24 erişebilir ve yetkililerimizin size geri dönüş yapmasını sağlayabilirsiniz. Tek bir hizmetle hitap ettiğiniz kişilerin gözündeki imajınızı iyileştirebilirsiniz.

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır ve bilgileriniz 3. kişilerle paylaşılmayacaktır. * Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur. *

İngilizce Redaksiyon İle Çeviri Arasındaki İlişki | İngilizceTurkce.Gen.Tr