seo dersleri

Akademik Tercüme Kurallarına Uygun Yapılmalı

Akademik makaleler, akademik yayınlar, kitaplar, doktora tezleri, araştırmalar, ders notları ve akademik konularda yazılan tüm metinler için akademik tercüme hizmetleri sunuyoruz. Sunmuş olduğumuz akademik tercüme hizmetlerimizle kaynak metinlerin birebir çevirisini yaparak hedef metinleri oluşturuyoruz. Akademik tercüme ihtiyacı olan geniş bir kitleye hitap ediyor ve farklı akademik alanlarda da olsa tüm ihtiyaçlara çözüm üretiyoruz.

İngilizce başta olmak üzere; Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve daha birçok dilde akademik tercüme hizmeti vererek akademik gelişmelerin önündeki dil engelini kaldırmayı hedefliyoruz.

Birlikte çalıştığımız profesyonel çevirmenlerimizi dikkatle seçiyor; kaynak ve hedef dillere hakimiyeti tek kriter olarak kabul etmiyoruz. Her iki kültüre de hakim olan; çeviri yaparken dilbilgisi ve yazım kurallarına dikkatle yaklaşan; akademik çeviri yapılacak alanda bilgi sahibi olan profesyonellerle çalışıyoruz.

Biliyoruz ki; verdiğimiz hizmet kalitesinin sürekliliği için birlikte çalıştığımız çevirmenlerin akademik alanlarda deneyimli olması ve kendilerini geliştirmeleri gerekiyor. Bu kapsamda çevirmenlerimizin akademik gelişimlerine de önem vererek akademik tercüme alanında öncü kurumlar arasında yer alabiliyoruz.

Akademik Tercüme Hizmetleri Taleplerine Kaliteli Çözümler Sunuyoruz

profesyonel çeviri (tercüme)

Dünya genelinde akademik yayınların hızla yayılması gereksinimi, yurtdışı eğitim alan öğrenci sayısının artması ve akademisyenlerin makale çevirilerine verdiği önemin fazlalaşması üzerine şekillendirdiğimiz akademik tercüme hizmetlerimizde en kaliteli ve en doğru çözümleri paylaşıyoruz.

Müşterilerimiz tarafından iletilen tüm akademik içerikli metinlerin çevirisinde kapsamlı süreçler işleterek her bir aşamasını titizlikle gerçekleştiriyoruz. Akademik tercüme yapılan çalışmada yazım hatalarının engellenmesinden müşterilerimizin fikri güvenliklerinin sağlanmasına kadar her bir unsuru dikkatlice planlıyoruz.

Yılların deneyimi ve bünyemizdeki çevirmenlerin uzmanlığı ile Türkiye’de en çok tercih edilen çeviri platformları arasında yer alıyoruz. Sunmuş olduğumuz akademik tercüme çalışmalarında müşterilerimizin geri bildirimleri doğrultusunda hizmet kalitemizi sürekli arttırarak sürdürülebilir iş birlikleri oluşturuyoruz. Farklı dillerde akademik tercüme hizmeti vererek müşterilerimizin akademik gelişimlerinin önündeki engellerini kaldırmayı hedefliyoruz.

Akademik Tercüme Kurallarına Uyuyoruz

Akademik tercüme hizmetlerinin kendine has dinamikleri olması çeviri sürecinin titizlikle oluşturulması gereksinimini ortaya çıkarıyor. Çevirmenin kişisel yorumlarından bağımsız, terminolojinin doğru kullanıldığı, anlamlı cümlelerden oluşan ve yazım yanlışı barındırmayan akademik tercümeler başarılı olarak nitelendiriyor.

Bu kapsamda ingilizceturkce.gen.tr olarak tüm akademik tercüme hizmetlerimizde yüksek standartlar uyguluyoruz. Çevirmenlerimiz çeviri sürecini kapsamlı bir proje olarak ele alıyor ve öncelikle kaynak metni okuyup notlar alarak çeviri aşamasında hata yapılma riskini en aza indiriyoruz.

Akademik metinlerde kullanılan kısaltmalar ya da terimler hedef dile doğrudan aktarılarak herhangi bir yanlış anlaşılma oluşmasının önüne geçiliyor. Akademik tercüme süreci tamamlanınca kontrol mekanizmamız devreye giriyor ve editörlerimiz son düzenlemeleri gerçekleştirerek talepleri sonlandırıyor. Böylelikle, hızlı ve bilgi güvenliğinizin korunduğu hizmetlerimizle akademik tercüme ihtiyaçlarınıza en iyi çözümleri üretiyoruz.

Akademik Tercüme Hizmetlerimizde Teknik Uzmanlığımızı Ön Plana Çıkarıyoruz

profesyonel çeviri (tercüme)Akademik tercüme teknik çeviriyi de içerisinde barındıran kapsamlı bir hizmettir. Kimya, Fizik, Sosyal Bilimler, Sanat Tarihi, Ekonomi, İşletme, Psikoloji gibi akademik alanlarda ihtiyaç duyulan akademik tercüme hizmetleri uzmanlığın ön planda olduğu çeviri türleri arasında yer alır.

Akademik tercüme hizmetlerinde hataya da abartılı söylemlere de eksik ifadelere de yer yoktur. Yapılan çalışmaların dikkate alınması ve sonraki çalışmaların temelini oluşturması için kaynak ve hedef metin arasında biçim ve içerik eşliği bulunmalıdır.

Akademik tercüme yaptırmak isteyen akademisyenlerin hizmet alacakları platformları dikkatli bir şekilde belirlemeleri gerekir. Biz; akademisyenlerin prestijini korumak ve akademi çevresinde hak ettikleri saygıyı görmelerini sağlamak adına hizmetlerimizi en incelikli şekilde sunmaktayız. Akademik tercümenin somut ve soyut sonuçlarının farkında olan ekibimizle; her müşterimizin memnuniyetini sağlamak için özenle çalışmaktayız.

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır ve bilgileriniz 3. kişilerle paylaşılmayacaktır. * Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur. *

Akademik Tercüme Kurallarına Uygun Yapılmalı | İngilizceTurkce.Gen.Tr